Po co opiekunce prawo jazdy?

0
1851
Po co opiekunce prawo jazdy

W wielu zawodach prawo jazdy jest jednym z podstawowych wymagań od kandydatów do danej pracy. Trudno wyobrazić sobie zawód kierowcy bez tego uprawnienia, ale prawo jazdy jest także bardzo przydatne w pracy listonosza, przedstawiciela handlowego, asystenta czy nawet kosmetyczki, która niejednokrotnie ma potrzebę dojechać do swoich klientek. Prawo jazdy kategorii B jest także dość ważnym wymogiem branym pod uwagę w przypadku zatrudniania opiekunek osób starszych. Dlaczego?

Prawo jazdy jako duży atut

Opiekunka osoby starszej, która pochwalić się może posiadaniem prawa jazdy jest dla pracodawcy (najczęściej rodziny podopiecznego lub samego podopiecznego) osobą, którą wybiorą chętniej niż taką, która tego prawa jazdy nie ma. Posiadanie prawa jazdy przez opiekunkę to duże ułatwienie codziennego życia- dla opiekunki jak i dla seniora, którym się zajmuje. Jakikolwiek wyjazd do sklepu, na wizytę lekarską, na spotkanie seniora ze znajomymi jest dużo prostszy własnym samochodem niż np. taksówką czy transportem zbiorowym.

Jeśli opiekunka ma czynne prawo jazdy, jest to także większy gwarant bezpieczeństwa na jaki patrzy rodzina seniora- w razie jakichkolwiek niespodziewanych sytuacji, ich bliski będzie zawieziony bez problemu np. do przychodni czy do apteki. Prawo jazdy jest tym bardziej potrzebne, jeżeli opiekunce przyjdzie pracować poza dużym ośrodkiem miejskim, a raczej na peryferiach miasta, a nawet na wsi, gdzie wszędzie jest dość daleko. Trudno sobie wtedy wyobrazić funkcjonowanie bez samochodu- znacznie utrudniałoby to chociażby robienie codziennych zakupów.

Jeżeli więc opiekunka ma w swoim CV informację, iż czynnie jeździ samochodem, zwiększa to znacząco jej szansę na znalezienie atrakcyjniejszej oferty, często lepiej płatnej. Opiekunka z prawej jazdy jest pracownikiem bardziej atrakcyjnym, ponieważ dzięki niemu może w ciągu dnia załatwić więcej spraw, i to nawet w odległych od siebie miejscach.

Zawsze możesz zrobić kurs prawa jazdy

To nie prawda, iż prawo jazdy można zrobić jedynie w młodym wieku dwudziestu paru lat. Zdecydowanie można je zrobić w każdym wieku! Opiekunkami osób starszych chętnie dostają panie po 40 i po 50 roku życia, doświadczone i z wieloma predyspozycjami do wykonywania tego zawodu.

Dlatego też, o ile nie mają one zrobionego prawa jazdy, powinny się nad tym poważnie zastanowić i po prostu zapisać się na kurs. Taka kursanta jest dużo bardziej opanowana na drodze, skupiona i rozważna. Dlatego też każda pani w średnim wieku ma zadatki na bardzo dobrego kierowcę, a w przyszłości na znalezienie ciekawej i lepiej płatnej oferty pracy.

Obowiązki opiekunki osoby starszej

Wyjeżdżając za granicę w roli opiekunki osoby starszej, musimy zdawać sobie sprawę, iż przyjdzie nam wykonywać dwa typy obowiązków. Pierwsze to obowiązki bezpośrednio związane z opieką i pielęgnacją seniora, zaś drugie to zadania polegające na prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Zawsze przed podjęciem danego zlecenia należy bardzo szczegółowo ustalić wraz z rodziną podopiecznego lub z nim samym zakres naszych obowiązków- by później nie wynikły żadne przykre sytuacje w razie nieporozumień na tym tle.

Obowiązki związane z opieką i pielęgnacją seniora są najczęściej zależne od jego stanu zdrowia. Dużo mniej obowiązków będzie miała w tym zakresie opiekunka mająca za podopiecznego osobę sprawną fizycznie i intelektualnie, a więcej opiekunka, która zajmować się będzie osobą leżącą, schorowaną. osoba starsza, która jest sprawna, nie powinna być wyręczana w czynnościach, które może sama wykonać- np. mycie się, zrobienie drobnych porządków czy prac w ogródku. Zadaniem opiekunki będzie więc tutaj zachęcanie jej do aktywności, nadzorowanie i towarzyszenie takiej osobie.

Do obowiązków związanym z prowadzeniem domu bardzo przyda się prawo jazdy. Obowiązki te opierają się głównie na robieniu zakupów spożywczych i innych, pilnowaniu kalendarza seniora, wożeniu go na umówione wizyty z lekarzem czy z przyjaciółmi, opłacaniu rachunków, wykonywaniu prac domowych w pomieszczeniach w jakich żyje i opiekunka, i senior- sprzątanie, gotowanie. Bez dwóch zdań, posiadanie przez opiekunkę prawa jazdy to ogromna wygodna- i dla niej i dla seniora.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.